همرگ انجمنی متفاوت

تاریخ: 02/01/1390 ساعت: عدم نمايش بازدید: 93 نویسنده: طاها
با سلام به همه دوستانی که از این وبلاگ دیدن میکنند وبه همه کسانی که ما را در عملکرد بهتر این وبلاگ یاری میکنند.

این وبلاگ در اسفند ماه سال یکهزارو سیصد و هشتاد و نه افتتاح شد اما به دلیل مشکلات زیاد از ان بهره برداری نشد.

بعد از حل مشکلات در تاریخ2/1/1389این وبلاگ به بهره برداری رسید و در اختیار هم میهنان قرار گرفت.

حال برای اینکه این وبلاگ به عملکرد بهتری برسد چند نکته را میگویم که خواهشمند هستم به ان عمل کنید.

1.برای اینکه بتوانید به همه امکانات وبلاگ دسترسی داشته باشید در وبلاگ عضو شوید.

2.در صورتی که جایی از وبلاگ با اشکال مواجه بود با استفاده از قسمت تماس با ما رییس وبلاگ را در جریان قرار دهید.

3.در صورت استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ان را ارجاع دهید.

4.مقررات انجمن.

4-1به دیگران احترام بگذارید.

4-2از کلمات رکیک استفاده نکنید.

4-3به قوانین سایت که طبق قوانین جمهوری ایران است احترام بگذارید تا دچار مشکل نشوید.

4-4از کلماتی که باعث فیلتر شدن سایت میشود خود داری کنید.

4-5در صورت نیاز به تالار مخصوص رییس وبلاگ را در جریان بگذارید.

5.در صورت رعایت نکردن به مقررات وبلاگ عواقب ان به عهده ی خود کاربر میباشد.

با تشکر

ریئس وبلاگ

YellYellYellYellYellمحسن برزگرYellYellYellYellYell


سخن-مدیر سخن-مدیر سخن-مدیر سخن-مدیر سخن-مدیر امتیاز : 556 دیدگاه(0)

تاریخ: 21/12/1389 ساعت: عدم نمايش بازدید: 213 نویسنده: طاها

اينک که من از دنيا مي روم، بيست و پنج کشور جهان جزو امپراتوري ايران است و تمام اين کشور ها احترام دارند و مردم اين کشـورها نيز در ايران داراي احترام مي باشند. جانشين من خشايارشا بايد مثل من در حفظ اين کشورها بکوشد و راه نگهداري کشورها اين است که در امور داخلي آنها مداخله نکند و مذهب و شعائر آنها را محترم بشمارد.


اکنون که من از دنيا مي روم تو دوازده کرور خزانه سلطنتي داري و اين زر يکي از ارکان قدرت تو مي باشد؛ زيرا قدرت پادشاه فقط به شمشير نيست بلکه به ثروت نيز هست. البته به خاطر داشته باش که تو بايد به اين ذخيره بيفزايي نه اينکه از آن بکاهي. من نمي گويم که در مواقع ضروري از آن برداشت نکن؛ زيرا قاعده اين خزانه اين است که هنگام ضرورت از آن برداشت کنند، اما در اولين فرصت آنچه برداشتي به خزانه برگردان.


مادرت آتوسا بر من حق دارد، پس پيوسته وسايل رضايت خاطرش را فراهم کن. ده سال است که من مشغول ساختن انبارهاي غله در نقاط مختلف کشور هستم. من روش ساختن اين انبارها را که با سنگ ساخته مي شود و به شکل استوانه اي است در مصر آموختم و چون انبارها پيوسته تخليه مي شود، حشرات در آن به وجود نمي آيد و غله در اين انبارها چند سال مي ماند بدون اينکه فاسد شود و تو بايد بعد از من به ساختن انبارهاي غله ادامه دهي تا اينکه آذوقه دو يا سه سال کشور در انبارها موجود باشد و هر ساله بعد از اينکه غله جديد به دست آمد از غله موجود در انبارها براي تأمين کسر خوار و بار استفاده کن و غله جديد را بعد از اينکه بو از آن جاري شد به انبار منتقل نما و به اين ترتيب تو هرگز براي آذوقه در اين مملکت دغدغه نخواهي داشت ولو دو يا سه سال پياپي خشکسالي شود.

هرگز دوستان و نديمان خود را به کارهاي مملکتي نگمار و براي آنان همان مزيت دوست بودن با تو کافيست، چون اگر دوستان و نديمان خود را براي کارهاي مملکتي بگماري و آنها به مردم ظلم کنند و استفاده نامشروع نمايند تو نخواهي توانست آنها را به مجازات برساني، چون با تو دوست هستند و تو ناچاري رعايت دوستي بنمايي.

 

کانالي که من مي خواستم بين رود نيل و درياي سرخ به وجود بياورم (کانال سوئز فعلي) هنوز هم به اتمام نرسيده و تمام کردن اين کانال از نظر بازرگاني و جنگي خيلي اهميت دارد و تو بايد آن کانال را به اتمام برساني و عوارض عبور کشتي ها از آن کانال نبايد آنقدر سنگين باشد که ناخدايان کشتي ها ترجيح بدهند که از آن عبور نکنند.

اکنون من سپاهي به طرف مصر فرستادم تا اينکه در اين قلمرو و ايران نظم و امنيت برقرار کنند ولي فرصت نکردم سپاهي به يونان بفرستم؛ تو بايد اين کار را به انجام برساني. با يک ارتش نيرومند به يونان حمله کن و به يونانيان بفهمان که پادشاه ايران قادر است مرتکبين فجايع را تنبيه کند.

توصيه ديگر من به تو اين است که هرگز دروغگو و متملق را به خود راه نده، چون هر دوي آنان آفت پادشاهي هستند. و بدون ترحم، دروغگو را از خود دور بنما. هرگز عمال ديوان را بر مردم مسلط نکن و براي اينکه عمال ديوان بر مردم مسلط نشوند براي ماليات قانوني وضع کردم که تماس نخواهند داشت.

افسران و سربازان ارتش را راضي نگهدار و با آنها بد رفتاري نکن. اگر با آنها بدرفتاري کني آنها نخواهند توانست معامله متقابل کنند اما در ميدان جنگ تلافي خواهند کرد، ولو به قيمت کشته شدن خودشان باشد و تلافي آنها اين طور خواهند بود که دست روي دست مي گذارند و تسليم مي شوند تا اينکه وسيله شکست خوردن تو را فراهم نمايند.


امر آموزش را که من شروع کردم ادامه بده و بگذار اتباع تو بتوانند بخوانند و بنويسند تا اينکه فهم و عقل آنها بيشتر شود و هر قدر که فهم و عقل آنان زياد شود تو با اطمينان بيشتر مي تواني سلطنت کني.

همواره حامي کيش يزدان پرستي باش اما هيچ قومي را مجبور نکن که از کيش تو پيروي نمايند و پيوسته به خاطر داشته باش که هرکس بايد آزاد باشد که از هر کيش که ميل دارد پيروي نمايد.

بعد از اينکه من زندگي را بدرود گفتم بدن من را بشوي و آنگاه کفني را که خود فراهم کرده ام بر من بپيچان و در تابوت سنگي قرار بده و در قبر بگذار، اما قبرم را که موجود است مسدود نکن تا هر زمان که مي تواني وارد قبر شوي تا تابوت سنگي مرا ببيني و بفهمي که من، پدر تو و پادشاهي مقتدر بودم که بر بيست و پنج کشور سلطنت مي کردم، مردم و تو نيز مثل من خواهي مرد؛ زيرا سرنوشت آدمي اين است که بميرد، خواه پادشاه کشور باشد يا يک خارکن و هيچ کس در اين جهان باقي نمي ماند.

اگر تو هر زمان که فرصت به دست مي آوري وارد قبر من بشوي و تابوت را ببيني، غرور و خودخواهي بر تو غلبه نخواهد کرد. اما وقتي مرگ خود را نزديک ديدي بگو قبر مرا مسدود نمايند و وصيت کن که پسرت قبر تو را باز نگاه دارد تا اينکه بتواند تابوت حاوي جسد تو را ببيند.

هرگز هم مدعي و هم قاضي نشو. اگر هم از کسي ادعايي داري موافقت کن يک قاضي به يک طرف آن ادعا را مورد رسيدگي قرار بدهد و راي صادر نمايد زيرا کسي که مدعي است اگر قاضي هم باشد ظلم خواهد کرد.


هرگز از آباد کردن دست بر ندار. زيرا اگر دست از آباد کردن برداري کشور تو رو به ويراني خواهد گذاشت. زيرا قاعده اين است که وقتي کشور آباد نمي شود به طرف ويراني مي رود. در آباد کردن، حفر قنات و احداث جاده و شهر سازي را در درجه اول اهميت قرار بده.

عفو و سخاوت داشته باش، ولي عفو بايد موقعي به کار بيفتد که کسي نسبت به تو خطايي کرده باشد و اگر به ديگري خطايي کرده باشد و تو خطا را عفو کني ظلم کرده اي، زيرا حق ديگري را پايمال نموده اي...

بيش از اين چيزي نمي گويم. اين اظهارات را با حضور کساني که غير از تو اينجا حاضرند کردم تا بدانند قبل از مرگ من اين توصيه ها را کرده ام و اينک برويد و مرا تنها بگذاريد، زيرا احساس مي کنم مرگم نزديک شده ا

ست.


وصیت-داریوش-بزرگ وصیت-داریوش-بزرگ وصیت-داریوش-بزرگ وصیت-داریوش-بزرگ وصیت-داریوش-بزرگ امتیاز : 568 دیدگاه(1)

آخرین مطالب

چهارشنبه 16 بهمن 1392
چهارشنبه 16 بهمن 1392
چهارشنبه 16 بهمن 1392
چهارشنبه 16 بهمن 1392
شنبه 24 اردیبهشت 1390

مطالب محبوب

شنبه 24 اردیبهشت 1390
شنبه 24 اردیبهشت 1390
شنبه 24 اردیبهشت 1390
سه شنبه 02 فروردین 1390
شنبه 24 اردیبهشت 1390

صفحات مطالب